FC Santus Dobruška A - FC Blešno F 3 : 1

Sestava Kotland Michael - Hůlka Ondřej, Jech Stanislav, Lukášek Miroslav - Dědeček Dominik, Janský Libor, Krejcar Jan, Novák Lukáš, Voltr Jaroslav

G Krejcar Jan

ŽK Krejcar Jan

Diváci 10

Komentář:     K dnešnímu prvnímu zápasu nám nebyl k dispozici Zdenda, tak opět dostal příležitost Pokémon. Soupeřem nám byla po loňských debaklech velmi neoblíbená Dobruška.

Do zápasu jsme překvapivě vstoupili aktivněji než domácí. A naše obranná hra fungovala také velmi dobře. Navíc v polovině prvního poločasu perfektně vyvezl míč přes půl hřiště Buld, narazil si s Liborem a pravou nohou nás poslal do vedení - 0:1. Poté se začali snažit i domácí, ale naše obrana v čele s Michaelem držela. A aby toho nebylo málo, tak dvakrát postupoval sám na brankáře Pokémon a jednou Míňa bohužel oba svoje šance neproměnili.

I do druhé půle jsme vstoupili nebezpečněji. Hned ve 23. minutě nalezl Michael svým dlouhým výhozem Bulda, který však brankáře domácích ani na dvakrát nepřekonal. O šest minut později Standa špatně bránil svého hráče, který situaci rozehrál a následně i sám přes faul Standy zakončil - 1:1. V 31. minutě Standa zkazil rozehru a domácí trestali podruhé - 2:1. Dvě minuty před koncem Standa ještě vytvořil zcel zbytečnou penaltu, kterou proměnil nejlepší hráč domácích Brich a bylo po nadějích - 3:1. My měli ještě možnost korigovat z přímého kopu, ten však Buld neproměnil.

I přes prohru si naši hráči za tento zápas zaslouží pochvalu. Škoda, že jsme v první půli nebyli produktivnější mohlo to dopadnout i jinak. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že v druhé půli nám došli síly a domácí byli lepší, a proto vyhráli.